Adventní Krakov

TENTO LETÁK JE POUZE INFORMAČNÍ, JAKMILE BUDE ZÁJEZD AKTUÁLNÍ, BUDE ZVEŘEJNĚN V AKTUÁLNÍ NABÍDCE JEDNODENNÍCH ZÁJEZDŮ zde

Krakov je bezesporu turisticky nejvyhledávanějším polským městem. V době adventu, který v Polsku každoročně začíná na konci listopadu, vítá každoročně velké množství svátečně naladěných návštěvníků.

Vánoce jsou pro Poláky nejvýznamnějšími křesťanskými svátky, a tak vše, co je s nimi spojené, si udržuje dlouhou a neporušenou tradici. Právě proto se na místních vánočních trzích setkáte výhradně s prodejci tradičních předmětů a jídel - trhovci s pochybným zbožím sem nesmějí.

Ty největší vánoční trhy najdete na Hlavním krakovském náměstí (Rynek Główny), který se na pár týdnů promění v tzv. Adventní městečko, které poznáte nejen podle výzdoby a stánků, ale také podle vůně svařeného vína, jehličí a včelího vosku.

V dřevěných stáncích pořídíte kvalitní polské ruční výrobky místních umělců - od barevných a broušených baněk přes pletené košíky, vánoční stromečky a šperky až po vázané kytice ze sušených květin. Krásnou místní dekorací jsou keramické výrobky (andělé, aromalampy, stromečky apod.). Oblíbenými produkty jsou svíčky z včelího vosku a výrobky z ovčí vlny.