Termín zájezdu: 28. 7. 2019 ( neděle )

Cena: 650,-

Odjezdy:

5 : 00     IC Kunštát

5 : 15      Delikas Letovice (bývala ČS)

5 : 30     NC Albert Boskovice

Celodenní vstupné: 14-27 EUR/osoba,důchodci a děti 11-24 EUR/osoba.

VYPRODÁNO!!

Chočské vrchy , Bešeňová

Chočské vrchy

Chočské vrchy jsou sice relativně málo známým horským celkem v Tatransko-fatranské oblasti, přesto je to pohoří značně výrazné a ostře ohraničené. Chočské vrchy jsou jakýmsi spojovacím článkem mezi Fatrou (jak Velkou tak i Malou) a Západními Tatrami. Pohoří má nesouvislý hřeben, který je rozdělen hlubokými krasovými dolinami. To dodává turistice v této oblasti zvláštní ráz. Místo obvyklých hřebenovek nabízí řadu okružních túr či výstupů na jednotlivé vrcholy.

Nejvyšším vrcholem je Veľký Choč (1611 m), dominanta Dolního Liptova. Dalšími významnými vrcholy jsou Prosečné (1372 m), Lomno (1278 m) a Pravnáč (1206 m). Vrchy se dělí na tři relativně samostatné podcelky: Choč, Sielnické vrchy a Prosečné.

Kvačianská dolina

Je krasové údolí ve východní části Chočských vrchů. Protéká jí potok Kvačianka. Vede ní červeně značený chodník z Kvačan do Veľkého Borového nebo do Huty. V její horní části se v lokalitě Oblazy nacházejí dva vodní mlýny, které jsou technickými památkami. Celé údolí je součástí stejnojmenné národní přírodní rezervace.

Bešeňová

Termální voda z Bešeňové má blahodárné účinky na lidský organismus, především na pohybové ústrojí, urologické a ženské problémy, má také kosmetické účinky.