TENTO LETÁK JE POUZE INFORMAČNÍ, JAKMILE BUDE ZÁJEZD AKTUÁLNÍ, BUDE ZVEŘEJNĚN V AKTUÁLNÍ NABÍDCE JEDNODENNÍCH ZÁJEZDŮ zde

Dunajská Streda

Dunajská Streda leží mezi Bratislavou a Komárnem na jižním Slovensku a je známá svými termálními prameny vhodnými k léčbě obtíží s pohybovým ústrojím. Nachází se zde termální koupalište, park, jezírko, bazény, restaurace, bufety, hotely, penziony a kemp.

Termální koupaliště Dunajská Streda má blahodárné účinky při léčbě pohybového ústrojí a celkově přispívá k regeneraci organismu.

K dispozici je 7 bazénů s vodou 25-36°C - plavecký, italský, dětský, rekreační s toboganem, relaxační, polokrytý a krytý, který je nejteplejší a je v provozu celoročně.

K relaxaci a oddychu slouží masáže, sauna, rehabilitační cvičení, tenisový kurt a stánky rychlého občerstvení.

Termální koupaliště Dunajská Streda leží na ploše víc než 20 hektarů a najdete zde i překrásný park určený k relaxaci a v letních měsících pěstěný trávník určený k opalování.

Oblast Žitného ostrova je protkaná obrovskými zásobami termální vody.

Kromě toho je toto území jedním z nejteplejších na Slovensku.

Celá budova Thermalparku je bezbariérová, u bazénu Rotunda funguje speciální výtah, díky kterému se do bazénu mohou ponořit i osoby na invalidním vozíku.

Termální pramenitá voda

Pramen, jímž jsou bazény v Thermalparku plněny, vyvěrá z hloubky 1600 metrů a má teplotu 57°C, voda je posléze ochlazována na 24-28 °C.

Voda z pramene je přírodní, vysoce mineralizovaná hydrogenuhličitanovo-sodná voda se zvýšeným obsahem sodíku, hydrogenuhličitanů a fluoridů, je mírně alkalická a středně termální.Na své si zde přijdou všichni turisté. Thermalpark Dunajská Streda nabízí široké portfólio služeb, které zaujme nejednoho návštěvníka.

Bazény a vodní atrakce

Návštevníkům toužícím po osvěžení je k dispozici šest venkovních bazénů a jeden dětský bazén. Na vlastní kůži se můžete přesvědčit, jak blahodárné účinky má místní termální voda. Příznivě působí zejména na pohybové ústrojí.

Ve vnějším areálu se můžete těšit na velký tobogán a čeká vás i příjemná příroda s krásným výhledem na jezírko se zeleným ostrovem.

Ve vnitřní části Thermalparku se nachází krytý plavecký bazén a jeden bazén pro nejmenší.

Krytý wellness bazén nabízí mnohé vodní atrakce, jako jsou například chrliče vody, zrychlovací kanál, jeskyně s vodopádem, vodní děla, masážní ležadla nebo jacuzzi. Odpočinout si můžete v prostředí relaxačního bazénu, naplněného horkou termální vodou. Nemusíte se bát, že se vevnitř budete cítit stísněně, prosklenné stěny zajišťují po celý den dostatek slunečního světa.