TENTO LETÁK JE POUZE INFORMAČNÍ, JAKMILE BUDE ZÁJEZD AKTUÁLNÍ, BUDE ZVEŘEJNĚN V AKTUÁLNÍ NABÍDCE JEDNODENNÍCH ZÁJEZDŮ zde

Györ

Na poloviční cestě mezi Vídní a Budapeští, nedaleko hranice s Rakouskem a Slovenskem leží město Györ. Po Budapešti se řadí na druhé místo mezi historicky významnými městy Maďarska. Získal evropskou cenu za ochranu historických budov s ohledem na velmi zdařilou rekonstrukci barokního městského centra. Návštěvníka zaujmou kostely, paláce, muzea, úzké uličky i domy s typickými rohovými balkony. Mezi nejznámější památky patří Biskupský palác s věží, Karmelitánský kostel i kostel sv. Ignáce, muzea v centru města vystavují umělecká díla, renesanční a barokní nábytek, keramiku apod.

Termální lázně Maďarsko - Györ se nachází cca 60 km na jih od Bratislavy mezi Budapeští a Vídní. Cesta z Prahy trvá cca 5,5 hodiny a za tuto dobu musíte ujet délku cca 430km. Termální lázně Györ jsou poměrně nové, byly otevřeny teprve v roce 2003. V roce 2007 přibyl v areálu nový saunový svět. Přesto si již lázně získali srdce mnoha stálých návštěvníků, kteří sem vyrážejí zregenerovat své tělo, mysl a nabrat nové síly do všedních starostí života. Oficiální název lázní nese jméno Rába Quelle Gyógy, lázeňská turistika a vodní park.

Termální voda v lázních vyvěrá z hloubky 2000 metrů o teplotě 63°C. Voda je bohatá na jodid a hydrogen-uhličitan. Návštěva termálních lázní Maďarsko - Györ se doporučuje při léčení kostí a kloubů, gynekologických potížích a zánětech, nemocích zažívacího ústrojí a štítné žlázy. Doporučuje se také pro léčbu neinfekčních kožních nemocí a paradentózy.