Termín zájezdu: 27. 7. 2019

Cena: 400,- / osoba

Odjezdy: 

7 : 00     IC Kunštát

7 : 15      Delikas Letovice (bývalá ČS)

7 : 30     NC Albert Boskovice

VYPRODÁNO!!!

Jeskyně Šipka

Pravěké obydlí lovců mamutů ve Štramberku.

Jeskyně Šipka je známá odborníkům po celém světě. Nachází se zde nálezy zbytku ohniště a čelisti neandrtálského dítěte. Jeskynní člověk se v jeskyni Šipka před nepohodou a predátory ukrýval již před 32 000 léty. V jeskyni byly objeveny i bronzové předměty ze starší doby bronzové. Délka jeskyně Šipka dosahuje 47 metrů a hloubka až 7 m. Za vstupním portálem do jeskyně ležícím v nadmořské výšce 445 metrů na severním úbočí vrcholu Kotouč se nachází široký komín, jenž vznikl zřícením původního stropu jeskyně. Z této části pak vybíhají dvě větší chodby - Jezevčí díra a Krápníková jeskyně.


Štramberk


Je město na Moravě v okrese Nový Jičín poblíž Kopřivnice. Leží na svazích Zámeckého kopce, Kotouče a Bílé hory v Libotínských vrších v předhůří Beskyd.

Dominantou města je hrad Štramberk s gotickou věží Trúba o výšce 40 m a průměru 10 m, která slouží od r. 1903 jako rozhledna. Ve městě na náměstí sídlí Muzeum Štramberk a Muzeum Zdeňka Buriana. Zdejší městská památková rezervace chrání nejen samotné jádro města, ale zejména historickou dřevěnou zástavbu na předměstí. Známou štramberskou sladkou pochoutkou jsou "Štramberské uši".


Hrad Helfštýn


Je jedením z nejrozsáhlejších hradů ve střední Evropě s údajně nejdelšími hradebními zdmi na území ČR. V současné době bývá dějištěm mnoha kulturních a společenských akcí; z nich nejvěhlasnější je mezinárodní setkání uměleckých kovářů Hefaiston. Ve své dnešní podobě má hrad charakter rozsáhlé pevnostní architektury se šesti branami, řadou věží a budov Vyhlídkovou věž a historickou expozici doplňuje přehlídka uměleckého kovářství, každoročně doplňovaná novými předměty.