TENTO LETÁK JE POUZE INFORMAČNÍ, JAKMILE BUDE ZÁJEZD AKTUÁLNÍ, BUDE ZVEŘEJNĚN V AKTUÁLNÍ NABÍDCE JEDNODENNÍCH ZÁJEZDŮ zde

Letecké muzeum

AIR PARK ZRUČ U PLZNĚ

Air park Zruč u Plzně se může pyšnit soukromou sbírkou letadel , vrtulníků, tanků, obrněných transporterů, děl, či různých replik.. Pan Tarantík, majitel této sbírky, spolu se synem sbírají a ,,zachraňují" letadla již od roku 1990, ale ve Zruči působí až od roku 1992.

Návštěvníci mohou obdivovat jak tanky z druhé světové války, tak celkem 70 letadel, z nichž je 50 v kompletním stavu. Mezi opravdové unikáty patří letoun Antonov AN-30, přezdívaný létající kamera, který je možné na vlastní oči spatřit pouze v Air parku. Antonov AN-30 nebyl klasickým dopravním letounem, ale sloužil k plnění úkolů letecké kartografie. Další raritou je model stíhačky Spitfire z filmu Tmavomodrý svět. U sochy Stalina je pak k vidění slavný tank T-34 v průřezu.

Jednou z největších předností Air parku je přístupnost všem návštěvníkům, kteří mohou bez obav prolézat a testovat většinu exponátů. Návštěvníci také mohou za poplatek využít nabídku prohlídky základního oddělení, speciálního oddělení nebo vstoupit do TU-104.