TENTO LETÁK JE POUZE INFORMAČNÍ, JAKMILE BUDE ZÁJEZD AKTUÁLNÍ, BUDE ZVEŘEJNĚN V AKTUÁLNÍ NABÍDCE JEDNODENNÍCH ZÁJEZDŮ zde

Lipno, Český Krumlov, Holašovice 

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů je celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. Stezka je začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Celková délka stezky je 675 metrů.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů. Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

Ke Stezce se dopravíte lanovkou, Stezkabusem, po turistické trase či cyklotrase, cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

Český Krumlov

Je město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické a kulturní centrum jižních Čech.

Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly - to všechno je najdete v Českém Krumlově. Je to město s jedinečnou magickou atmosférou a je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO.

V Českém Krumlově se nachází velké množství památek, například hrad a zámek Český Krumlov, kostely, kláštery, synagoga, ptačí hrádek, židovský hřbitov a mnoho dalších.