Termín zájezdu: 13. 7. 2019 ( sobota )

Cena: 690,- / osoba

Odjezdy: 

5 : 00     IC Kunštát

5 : 20     Delikas Letovice ( bývalá ČS )

5 : 40     NC Albert Boskovice


VYPRODÁNO!!!

Rakousko - Neziderské jezero

Nezidérské jezero

Neziderské jezero je oblíbeným místem cyklistů i vyznavačů vodních sportů a také "vyhlášeným" hnízdištěm ptactva. Okolní příroda lahodí oku a chuťové buňky zase pohladí víno, pěstované v okolí jezera. Služby na vysoké úrovni jsou už jen třešničkou na dortu.

Neziderské jezero (Neusiedler See německy, Fertő-tó maďarsky) je známé jako "rakouské moře", a to nejen díky své nekonečné vodní hladině. Voda je tu i maličko slaná a jezero zamrzá jen zcela výjimečně.

Nachází se na hranici rakouské spolkové země Burgenland a Maďarska, nedaleko slovenských hranic. Velmi mělké jezero je obklopeno chráněnou přírodou, a to zejména Národním parkem Fertő-Hanság. V roce 2001 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Na rakouské straně si užijete kvalitní cyklostezky a vše co k nim patří - dobré značení, množství odpočívadel a míst pro piknik, čisté a příjemné vesnice a městečka, množství příležitostí k občerstvení. Na maďarském území na většinu z toho zapomeňte, na oplátku však uvidíte zcela jiné prostředí připomínající skanzen dávnějších dob a především horší podmínky pro jízdu na kole v porovnání s Rakouskem. Přesto i tuhle část okruhu byste měli absolvovat a budete na ní určitě vzpomínat.

Ráj pro cyklisty a pro ptactvo

Pro cyklisty je jezero a jeho okolí skutečným rájem. Kvalitně upravená a vybavená cyklostezka příjemně po rovince kopíruje obvod celého jezera, dlouhého skoro 40 km a širokého přibližně 14 km. Autům je na stezku vjezd zakázán a v některých úsecích kolem jezera má příroda skutečně absolutní přednost. Tak je tomu například v jižním cípu jezera, kde ani cyklisté či cyklisti nesmějí opustit značenou stezku, trhat rostliny či rušit zvířata.