Termín zájezdu: 12. 7. 2019

Cena: 690,- / osoba

Odjezdy: 

5 : 00     IC Kunštát

5 : 20     Delikas Letovice ( bývalá ČS )

5 : 40     NC Albert Boskovice

VYPRODÁNO!!

Rakousko - Wachau

Údolí Wachau

Údolí Wachau je rozlehlým údolím, geograficky situovaným do východní části Rakouska. Když sem zavítáte, jako by se zastavil čas. Domy a ulice jsou v mnoha zdejších vesničkách podobné, jako tomu bylo už ve středověku a najdete zde i řadu významných historických památek. A až budete cestováním unaveni, zajděte do některého z místních hostinců. Kvalitní strava plná domácích surovin a jedno z nejlepších vín v Evropě, i to je totiž Wachau.

Údolím Wachau také protéká jedna z nejvýznamnějších evropských řek- Dunaj. Snad i díky němu se zdejšímu zemědělství, spojenému hlavně s vinnou révou, tolik daří a je proslavené prakticky po celém světě.

Jedná se o turisticky velmi významnou oblast, která byla osídlena už v pravěku (archeologové hovoří i o třiceti tisících let, velmi slavná je například takzvaná Venuše z Willendorfu). V roce 2000 bylo údolí Wachau zařazeno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Nejkrásnější částí dunajské stezky je trasa údolím Wachau přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do nejkrásnějšího městečka údolí Wachau Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lví srdce.